Коледата идва вече с ритничето на ЮНСКОТО човече!Тема №11

  • 13 096
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 64
Много хора казват, че само момичета се раждали, но всъщност напразно така се говори. Преди няколко дни разгледах годишните данни на Национален статистически институт за последните няколко години и със сигурност през всяка от последните години са се раждали повече момчета. Общият брой на жените обаче е по-голям, защото имат по-голяма продължителност на живота.

# 271
  • Мнения: 0
Аз ще разбера със сигурност дали е момиченце или момченце след Нова Година. Но имам усещането, че е момче.
Така или иначе е желано и чакано бебоче! Heart Eyes

# 272
  • Мнения: 1 475
Честито на Slavena, поредния момък в темата! Simple Smile

Що бе Fate нали сме на една дата с теб, аз се надявам още другата седмица да разбера пола в 13-та седмица, тогава съм на ФМ!Като гледам и лентичките ни се разминават ти си в 11, аз в 12-та седмица, но при мен според датата на последната менструация изчисляват, че термина ми е 29юни, но пък бебо расте  по-голямо до момента и ме определат в 12 седмица, но  този термин си ми го оставят, което пък е странно, както и да е , не  е толкова важно Wink

# 273
  • Мнения: 0
Somebody,
моят последен цикъл беше на 22.09.2008. Изчислиха ми термин 29.06.2009г. Но и моят доктор като ме гледа твърди, че съм 12 седмица и малко (вчера пак ми потвърди ). Другият вторник ще ходя на БХС, а непосредствено след Нова Година съм на 3D. Вече е 5см човечето  Party
Къде мислиш да раждаш ти, Somebody?

# 274
  • Мнения: 1 475
Fate, и моята беше на 22.09, за раждане засега в Токуда, но има още много време, ако не ме откажат с безумните цени, които плащам всеки път, като отида на ЖК, които за мен са неоправдани

# 275
  • Плевен
  • Мнения: 854
Славена, честито ти момченце, дано вие да сте с момченцата, аз пак си искам момиченце да си се кичим с роклички, фибички и опашленца, но ще видим.

Момичета, аз преди ви питах, но никой не ми отговори. Какво знаете за 3Д ехографа. Кога е най-добре да се направи. Една приятелка ми каза, че до към 6 месец било най-добре, защото помътнявали околоплодните води после. Има логика, но дали е така. Питам, защото аз само веднъж ще ходя на него, 80 лв. е тук в Плевен, и  искам да е в подходящия момент.

# 276
  • Мнения: 50
Може да е малко тъп въпрос, но все пак ФМ и БХС не се ли правят 16-20 седмица? Мен днес също ме измериха по-напред, термин 30.06, но според ехографа съм 12 седмица и 3 дни.

# 277
  • Мнения: 136
anyto, и аз заради рокличките и фибичките тайничко се надявах за момиченце и все още имам някаква малка надежда, но пък не искам да го мисля много, че ако е момченце, да не се почувства пренебрегнато и по-малко обичано Simple Smile
 

# 278
  • Мнения: 0
Какво съвпадение!!!  Laughing
И аз мислих в Токуда,..........но се отказах!
А моят доктор е работил в Токуда и той ме доотказа. И да - да не коментираме парите!!! Защото въпросът не е в заплащането - важно е всичко да е наред, но въпросът е принципен. Това е безумство и според мен злоупотребяват с положението ни.
Това естествено е лично мое мнение.

# 279
  • Мнения: 9 814
anyto , виж какво намерих като инфо, дано да ти е полезно:

- 3-D / 4-D ехография – предоставя триизмерен образ на обекта, който изследваме. Апаратът прави серия от срезове на обекта, които след компютърна обработка се представят като триизмерен образ. Чрез допълнителна обработка могат да се постигнат образи и проекции, които не биха били възможни при 2 измерен ехограф. Новото поколение апарати , наричащи се 4D дават триизмерен образ в реално време (времето се явява четвъртото измерение).
Триизмерната ехография дава нови диагностични възможности. Някои малки дефекти, лицеви дефекти и дисморфизъм могат да се демонстрират по-ясно. Затова е препоръчително прегледът на 3-D и 4-D ехограф да е в 18-20 г.с., когато е прегледът за фетална морфология.
Постигането на добър триизмерен образ зависи от фактори количеството течност около плода; разположението му; подкожната мазнина на пациента и затова не винаги може да се постигне добър образ. В последния триместър плодът е достатъчно зрял и оформен и тогава се получават много реалистични образи на бебето.

Въпреки всичко 3-D и 4-D ултразвукът няма да измести класическата 2-D ехография, а по-скоро е допълнителен инструмент, който подпомага диагностиката. В един преглед на подобен апарат винаги се комбинират и двата матода на изображение.

# 280
  • Мнения: 9 814
Някой прави ли новата тема?
Защото тази вече е на финала.

# 281
  • Мнения: 0
s3m,
За БХС по принцип дават 2 дати: 1 ва 11 - 13 седмица и 2 ра 16 - 18 седмица, но ми казахе че е по-добре ранният БХС.

# 282
  • Мнения: 1 475
Има ранна ФМ и раннен БХС, при ранната ФМ, се следи за големи стукторни аномалии, тя се прави 11-14 седмица, за която съм се записала аз! Следващата е 18-23г.с , вече обстойно се разглежда дали всичко в анатомията на бебо е наред, вече се включва и разглеждане на вътрешни органи и най-вече т.нар фетално сърце!!

Франческа, ако ти се занимава я прави, че явно само двечките с теб ще ги правим, аз очаквам да са ми спрели нета днес, и мисля да го платя в понеделник, чак за да си почина без компютър, а няма да мога да правя корекции, ако сега я направя!Другата аз ще я направя обещавам! Heart Eyes

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 16:15 от somebody

# 283
  • Мнения: 123
За БХС има сканирана брошура в албумите. Там пише че се прави 11-13 г.с и между 15-20г.с.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 16:19 от *Слънчице*

# 284
  • Мнения: 9 814
Готова е новата тема:

ЗАПОВЯДАЙТЕ В НЕЯ:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356235.new#new



Кръстила съм я ЮНСКИ мами 2009, но при първото предложение за заглавие сменям това.

Общи условия

Активация на акаунт